Startuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia”!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

6 listopada o godzinie 19.00 rozpocznie się transmisja koncertu on-line, inaugurująca rozpoczęcie 34. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Bakcynalia.

Historia imprezy sięga aż do 1972 roku, gdy przeprowadzono pierwsza edycję festiwalu. Wydarzenie urosło już do miary legendarnego i na stałe wpisało się do studenckiego kalendarza. Bakcynalia łączą w sobie miłość do muzyki i budowanie studenckich więzi. Program festiwalu obejmuje koncerty muzyki folkowej, poezji śpiewanej oraz konkurs muzyczny. Tegoroczne jury będzie przyznawało nagrody na podstawie nagrań wysłanych przez uczestników, ponieważ w związku z panującym stanem epidemicznym i nowymi obostrzeniami sanitarnymi organizatorzy festiwalu podjęli decyzje o przeniesieniu koncertów do przestrzeni wirtualnej. Część z zaplanowanych stacjonarnie wydarzeń została odwołana. Jak zapowiadają władze festiwalu lista występujących podczas koncertów on-line jest równie atrakcyjna jak każdego roku. Festiwal trwa jedynie 2 dni, dlatego warto przejrzeć program wydarzeń i obejrzeć jeden z koncertów.

Kto wystąpi podczas festiwalu?

Listę zaproszonych artystów otwiera grupa Grzane Wino, która specjalizuję się w europejskim folki i poezji śpiewanej. Zespół pochodzący z Podkarpacia zdobył w tym roku główną nagrodę podczas międzynarodowego festiwalu IMPORTA w Czechach. Jest to wydarzenie łączące amerykańskie country i bluegrass, europejski folk i poezję śpiewaną. Kolejnym występującym jest zespół Pod Strzechą istniejący z przerwami od 1985 roku. Podczas Festiwalu zaprezentuję swój najnowszy materiał. Drugi dzień Bakcynaliów rozpocznie Koncert Finałowy, który zainauguruje formacja Mikroklimat. Zespół wykonujący poezję śpiewaną i muzykę turystyczną, łączącą w sobie blues, folk i jazz. Gwiazdą wieczoru będzie także znany poeta, kompozytor i bard – Piotr Bakala. Całość tegorocznej edycji zakończy koncert składu U Studni. Muzycy wykonują piosenkę literacką wykorzystując utwory: Adama Ziemianina, Edwarda Stachury czy Krzysztofa Cezarego Buszmana. Wszystkie koncerty będzie można obejrzeć podczas transmisji na Facebooku Chatki Żaka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*