Atrakcje, które sprawdzą się na imprezie firmowej

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Atrakcje na imprezie firmowej to doskonały sposób na urozmaicenie przebiegu spotkania. Dzięki nim nie tylko nie będzie nudno, ale uczestnicy zyskają także okazję do tego, by lepiej się poznać i świetnie się przy tym bawić.

Dobra impreza integracyjna – jakie daje korzyści?

Przemyślana i dobrze zaplanowana impreza firmowa to już nie tylko wyjście do pubu po pracy. Obecnie coraz częściej takie eventy są elementem strategii firmy, która dąży do tego, aby pracownicy lepiej się poznali i stworzyli zgrany zespół. W wielu przypadkach dzięki takim wyjściom można poprawić relacje pomiędzy współpracownikami, zniwelować konflikty i bardziej związać pracowników z przedsiębiorstwem. Oczywiście to od założeń konkretnej firmy zależy kto będzie brał udział w wyjazdach integracyjnych, lub innych tego rodzaju imprezach.

Okazje skłaniające do organizowania wspólnych wyjść mogą być różne: firmowa rocznica, celebracja jakiegoś święta, przywitanie nowego lub pożegnanie zasłużonego pracownika. W niektórych branżach imprezy firmowe mogą stać się ważnym elementem wpływającym na satysfakcję pracownika – choćby w sektorze IT, gdzie to właśnie pracodawcom szczególnie zależy na zatrzymaniu wyspecjalizowanych fachowców. Jednak niezależnie od przyjętej formy, integracja zawsze powinna być kreatywna i wyróżniająca się od codziennej rutyny.

W co się bawić? Kreatywne pomysły na imprezę firmową

Bardzo kreatywne pomysły na imprezę integracyjną zaczynają się już od zmodyfikowanego w ciekawy sposób wspólnego wyjścia do restauracji. Można wówczas wybrać miejsce, w którym dodatkową atrakcją będą pokazy i warsztaty kulinarne. Świetnym rozwiązaniem są prezentacje połączone z degustacją wina, whisky lub dobrego piwa. Interesujące wydają się również warsztaty bębniarskie.

Jeżeli zależy nam na tym, aby impreza firmowa odbyła się na parkiecie, to przeprowadźmy ją w tematycznym stylu. W przypadku, gdy nie mamy dość czasu, by zrobić to samemu, możemy zdecydować się na pomoc profesjonalnej firmy proponującej swoje usługi w tym zakresie. Często w jej ofercie znajdziemy chociażby:

 • gotowe scenariusze imprez integracyjnych,
 • warsztaty kosmetyczne,
 • gry terenowe,
 • escape room,
 • atrakcje VR, czyli wirtualna rzeczywistość wykorzystana do budowania dobrych relacji w zespole firmowym,
 • fotobudki,
 • pokazy tańca.

Atrakcje na imprezę firmową w plenerze

Sytuacja przedstawia się nieco inaczej, gdy impreza firmowa ma odbyć się w plenerze. Oczywiście może to być typowy piknik firmowy z nieco bardziej tradycyjnymi atrakcjami.

Pamiętajmy jednak o tym, że tego rodzaju event adresowany jest raczej do pracowników wraz z rodzinami, dlatego wszelkie zabawy muszą być uprzednio przemyślane. Wśród nich mogą się znaleźć:

 • atrakcje dla dzieci pracowników np. malowanie twarzy, park zabaw, pokazy akrobatyczne, auta akumulatorowe,
 • turnieje rodzinne z nagrodami,
 • pokazy sztucznych ogni,
 • pokazy laserowe.

Jeśli zależy nam na typowych atrakcjach outdoor dla dorosłych – możemy postawić na współzawodnictwo w nieco bardziej survivalowym klimacie. Klasyką będzie paintballowa rozgrywka na zróżnicowanym i trudnym terenie, zakończona wspólnym ogniskiem. Podczas takich zabaw współzawodnictwo wyzwala dużo pozytywnych emocji.
Ekskluzywne pomysły na imprezy firmowe

Dysponując dużym budżetem, możemy postawić na imprezy integracyjne dla współpracowników zorganizowane na bardzo wysokim poziomie. W ofertach profesjonalnych firm, które planują tego rodzaju eventy, można znaleźć prawdziwe perełki. Wyścigi lamborghini na profesjonalnie przygotowanym torze, nurkowanie głębinowe w Bałtyku lub wyścig wrak race? Za odpowiednią sumę takie atrakcje czekają na wszystkich klientów.

W tej kategorii można również znaleźć bardziej wyszukane opcje. Przykładem może być rzeźbienie w lodzie. Dodajmy – w cenie niższej, niż wyścigi starych samochodów lub nurkowanie w morzu. Wadą takiej atrakcji jest smutny fakt, że efekty warsztatów w postaci lodowych figur będą cieszyć oczy jedynie przez około osiem godzin. Przy ich tworzeniu z pewnością wyzwoli się jednak cała masa pozytywnej energii, która ucieszy zmęczonych codziennością pracowników. Być może warto postawić nawet na tak ekskluzywne pomysły, które z pewnością zainspirują wszystkich uczestników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*