Pomysły na wakacje w Polsce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szukasz pięknych zakątków naszego kraju, w których warto spędzić urlop? Przeczytaj, jakie miejsce warto zobaczyć w czasie letnich wakacji.

Województwo wielkopolskie – czy dobrze je znasz?

Każde podróże, zarówno bliskie, jak i dalekie, są rozwijające. Województwo wielkopolskie to region z dużym potencjałem turystycznym, który obejmuje bogate w zabytki miasta, stare zamki, klimatyczne pałace i dwory, świątynie, sanktuaria oraz rozległe lasy i piękne jeziora. Warto wybrać się całą rodziną np. do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach, na spacer po Puszczy Bieniszewskiej, gdzie znajduje się źródełko św. Barnaby, czy do imponującego sanktuarium w Licheniu. Osoby, które wolą uniknąć tłumów i wielkich miast, z pewnością docenią hotel z basenem konin, położony nad malowniczym jeziorem, gdzie można pokusić się o wynajem rowerków, kajaków czy nart wodnych.

Wyjazd na Mazowsze 

Masz ochotę na wypoczynek poza miastem, ale nie możesz sobie pozwolić, żeby pojechać na drugi koniec Polski? Warto przemyśleć urlop na Wierzbowym Ranczu, które jest położone nieopodal stolicy. Ranczo to urokliwy obiekt w otoczeniu natury, który może posłużyć również za bazę noclegową dla osób odwiedzających Park of Poland, basen do nurkowania Deepspot czy Termy Mszczonów. Agroturystyka pozwala na wyjątkowy wypoczynek w otoczeniu natury, a także umożliwia wzięcie udziału w warsztatach jeździeckich. Najmłodsi członkowie rodziny z pewnością docenią mini zoo i zabawy na świeżym powietrzu. Urokliwe noclegi pod warszawą oferują także relaksujące masaże i wizyty w saunie.

A może na Pomorze? 

Wakacje to świetna okazja, żeby całą rodziną ruszyć szlakiem latarń morskich, bursztynu lub pięknych dzieł Gdańskiej Szkoły Muralu. Wypoczynek nad morzem może być aktywny i nie musi ograniczać się wyłącznie do plażowania. Świetnym pomysłem może być np. zobaczenie urokliwego parku etnograficznego we Wdzydzach, wzięcie udziału w warsztatach kaligraficznych na wzór mnichów w Pelplinie czy wyruszenie szlakiem helskich fortyfikacji, który obejmuje osiem tras prowadzących przez umocnienia, wieże, schrony, czy stanowiska artyleryjskie. Zwiedzanie warto połączyć z uczestnictwem w koncertach, warsztatach kulturalnych i festiwalach dla dzieci. Na stronie https://atrakcje.pl/ możesz być na bieżąco z ofertą sportową i kulturalną w każdym zakątku naszego kraju. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Frankie Hatton

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*