Quady elektryczne dla dzieci – w jakim wieku dziecko może z nich korzystać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Świat zabawek dla dzieci rozwija się zdecydowanie szybciej niż kiedykolwiek. Na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty, które mają sprawić, że dzieci będą mogły korzystać z jeszcze bardziej funkcjonalnych i zaawansowanych technologicznie gadżetów. Skoro nikogo nie dziwi już widok malucha ze smartfonem w ręce, to czy quady dla maluchów powinny wprawić nas w konsternację? Z pewnością nie! Są one bowiem ostatnim „hitem” jaki pojawił się w odniesieniu do zabawek dla dzieci. Maluchy z pewnością będą się z takiej zabawki cieszyć, jednak rodzice mogą mieć w tym momencie pewne wątpliwości. Otóż pojazdy te pozostają – przynajmniej w większej części – pod stałą kontrolą małych kierowców. Może więc pojawić się pytanie: w jakim wieku dziecko może rozpocząć zabawę z elektrycznymi quadami?

Elektryczne quady dla dzieci – czy to dobry pomysł na pierwszy pojazd malucha?

Jeszcze kilkanaście lat temu, pierwszym pojazdem każdego dziecka był trójkołowy rower lub prosta hulajnoga. To właśnie na tych „sprzętach” dzieci wiele się uczyły, a przy tym z pewnością dobrze się bawiły. Niemniej jednak obecnie możemy odnieść jasne wrażenie, że wszystko idzie z duchem czasu, a postęp technologiczny, może sprawić, że zaczniemy zastanawiać się nad jego słusznością. Rodzice, którzy na bieżąco śledzą wszystkie „nowinki” ze świata dziecięcych zabawek, z pewnością zauważyli pojawienie się elektrycznych kładów dla dzieci. Z pewnością taki gadżet ucieszy każde dziecko, jednak czy rzeczywiście jest to dobry pomysł na „pierwszy pojazd” dla malucha? Okazuje się, że takie quady mogą mieć wiele zalet, a do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • wsparcie rozwoju dziecka – quady elektryczne nie są bezobsługowe. Maluch musi więc nauczyć się nad nimi panować, a co najważniejsze musi także dostosować się idealnie do warunków otoczenia. Pojawią się bowiem na jego drodze mniejsze lub większe przeszkody, a dziecko będzie musiało znaleźć kreatywne i optymalne rozwiązanie, by je pokonać.
  • wartości poznawcze – dziecko jeżdżąc takim elektrycznym quadem samodzielnie wybiera swój kierunek i podąża swoją własną drogą- oczywiście pod kontrolą rodziców. Wobec tego poznaje ono świat na swoich własnych zasadach, co z pewnością dostarczy mu wiele satysfakcji.
  • wsparcie motoryki – jazda na quadach elektrycznych nie jest taka prosta, jak może się nam to wydawać. Maluch musi świetnie skoordynować swoje ruchy. Wobec tego jego motoryka będzie musiała przejść ciężki trening.

Biorąc pod uwagę powyższe zalety, jasno można stwierdzić, że quady dla dzieci stają się świetnym pomysłem na pierwszy pojazd, który dodatkowo pomoże się dziecku optymalnie rozwijać.

W jakim wieku dziecko może korzystać z elektrycznych quadów?

Kwestia tego, w jakim wieku dziecko może rozpocząć korzystanie z quadów elektrycznych jest kwestią indywidualną. Warto zwrócić uwagę na to, że sklep ekstrazabawki.pl oferuje zróżnicowane modele, które można dopasować do konkretnego etapu rozwoju dziecka. Jak wiadomo małe „jeździki”, których obsługa jest prosta i wygodna sprawdzą się idealnie dla maluchów już od 2 roku życia! Z kolei modele bardziej „sportowe” i zaawansowane z kolei będą idealne dla nieco starszych kierowców. To rodzice samodzielnie powinni zweryfikować umiejętności swojej pociechy i na tej podstawie określić, który model dopasuje się do jego predyspozycji. Jak więc widać, quady elektryczne da maluchów są zróżnicowane tak, by każde dziecko mogło z nich bezpiecznie korzystać, a rodzice mogli obserwować, jak maluchy się świetnie bawią i rozwijają.

Zdjęcie główne: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*