Rozdanie nagród Grammy przeniesione z powodu pandemii!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Imprezę zaplanowano na ostatni dzień stycznia, jednak ze względu na rosnące statystyki zachorowań w Stanach Zjednoczonych, podjęto decyzje o zmianie daty.

Nową datę ceremonii rozdania najbardziej prestiżowych nagród muzycznych zaplanowano na 14 marca w Los Angeles. 63 Gala Nagród Grammy odbędzie się w tle przepełnionych szpitali i wzrastającej liczbie zgonów, które w ostatnim czasie stały się dużym problemem w Kalifornii. The Recording Academy, która organizuje galę już w zeszłym roku zapowiadała, że impreza ma odbyć się bez udziału publiczności i charakterystycznego czerwonego dywanu. Organizatorzy zapowiedzieli, że zamiast dużej, wspólnej gali w zamkniętej sali ma odbyć się kilka mniejszych występów w plenerze.

Tegoroczne nominacje

Lista tegorocznych nominacji ukazała się już w listopadzie, a wyróżnieni artyści zostali podzieleni na 83 kategorie. Najwięcej nominacji trafiło do Dua Lipy, Beyonce i Taylor Swift. Amerykańska Narodowa Akademia Rejestracji Sztuki i Nauki wyróżniła także koreański zespół BTS, rapera Post Malone oraz brytyjskiego wokalistę Harrego Stylesa. Wokół tegorocznych nominacji pojawiło się także sporo kontrowersji. Największe z nich dotyczyły braku nominacji dla The Weeknd, którego płyta „After hours” wydana w ubiegłym roku podbijała listy przebojów na całym świecie.

Fot. Kevork Djansezian/Staff/Getty Images Entertainment/Getty Images)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*