Najlepsze gry i zabawy integracyjne dla pracowników

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze gry i zabawy integracyjne dla pracowników

Sezon integracyjny w pełni! Wszystkie szanujące się i poważne korporacje, wielkie przedsiębiorstwa, a nawet małe i średnie firmy fundują swoim pracownikom chwilę relaksu, odpoczynku, rozrywki w formie przyjaznego współzawodnictwa i wspólnego spędzania czasu. Pomimo, że trwa okres urlopowy, menadżerowie i kierownicy prześcigają się w pomysłach na zorganizowanie swojemu personelowi dnia lub dni, w trakcie których będą mogli zapomnieć o służbowych obowiązkach, poznać się bliżej, przestać być dla siebie jedynie avatarami. Najlepsze gry i zabawy integracyjne dla pracowników to zdecydowanie te, które prowokują team building, współpracę, trochę konkurencji, ale przede wszystkim dobrą zabawę. Które aktywności najlepiej sprawdzają się w tym sezonie? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Maszyna Goldberga – kreatywność niczym nieograniczona

W prostych słowach, maszyna Goldberga to zabawa, podczas której uczestnicy budują mechanizmy, które mają wykonać określone zadanie. Do dyspozycji zaproszonych gości są wszelkiego rodzaju narzędzia i materiały – belki, kołki, kulki i inne, najprzeróżniejsze przedmioty. Mechanizm działa w taki sposób, że wprawiony w ruch prowokuje do działania kolejne jego segmenty. Tutaj zaczyna się prawdziwy team building. Otóż nasi pracownicy, podzieleni na zespoły, budują poszczególne części danego mechanizmu i muszą robić to tak, by zgrał się on i był kompatybilny z poprzednim i z kolejnym fragmentem maszyny. Całość prezentowania jest pod koniec zajęć. Doskonała zabawa dla całego teamu – wyzwala niesamowite pokłady kreatywności i twórczego myślenia oraz daje możliwość wykazania się wszystkim członkom zespołu.

Olimpiada firmowa – najpopularniejsze zawody dla firm na świecie!

Być może trudno w to uwierzyć, ale Olimpiada Firmowa to konkurs, na który czeka większość pracowników. Zajęcia bardzo aktywne i bardzo dynamiczne ułożone są tak, że uczestnicy dosłownie czekają na możliwość zmęczenia się  i wykazania w strzelaniu z łuku, przeciąganiu liną, twisterze czy Angry Birds. Zajęcia są zróżnicowane tak, by wykazać mogli się bardziej i mniej fizycznie sprawni zawodnicy. Konieczny jest tu tak zwany „team effort”, czyli starania i wysiłek wykazywany przez cały zespół.

Sabotażysta – terenowa gra przygodowa

Działanie w otwartej przestrzeni, na zewnątrz. Goni nas czas, musimy wykonywać zadania z orientacji w terenie, współpracować i współdziałać by zwyciężyć a co więcej  – nie dać się sabotażyście, który jest wśród was! Gra inspirowana słynnym „Agentem” jest niesamowicie popularna wśród pracowników i dostarcza niesamowitych wrażeń, wielu emocji, a przede wszystkim prowokuje do integracji i współdziałania. Zaletą gry jest niemożliwość zwycięstwa w pojedynkę. Wszyscy muszą dać z siebie 100%!

Majster Szef – oddaj fartucha!

Gotujemy, uczymy się tego fachu pod okiem zawodowców by w zmierzyć się w „pichceniu” z innymi zespołami! Doskonały program telewizyjny stał się inspiracją do równie dobrej gry integracyjnej na evencie firmowym. Co ciekawe, nawet sceptycznie nastawieni do gotowania uczestnicy okazują się wykazywać niesamowitą chęć i kreatywność podczas tworzenia wspólnych potraw. Nawet jeśli nie lubisz gotować, to na pewno lubisz wygrywać!

Odpicuj brykę

„Pimp my ride” to absolutny klasyk telewizyjny. Teraz nasi pracownicy mogą wcielić się w mechaników ze słynnego warsztatu odwiedzanego przez X-bita i odpicować własne bryki. Dostajemy do tego celu wszelkiego rodzaju narzędzia, farby i spreje z pomocą których musimy przyozdobić i jak najlepiej zaprezentować dostarczony nam pojazd. Nieważne czy jesteś mechanikiem amatorem, czy zawór i zatrzask to dla ciebie to samo. Będziesz mieć możliwość twórczego wykazania się we wspólnym, zespołowym zadaniu!

Materiał partnera.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *