Sposoby na Blue Monday

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Blue Monday został określony mianem najbardziej depresyjnego dnia w roku. Jego data jest ruchoma, w tym roku wypada 18 stycznia. Jak sobie poradzić z tą przygnębiającą i nieprzyjemną aurą? Sprawdź, jakie są sprawdzone sposoby na Niebieski Poniedziałek.  

Nie sugeruj się nazwą

Całkowicie zrozumiałe jest uleganie atmosferze dni takich jak Black Friday. W końcu szał zakupowy dopada czasem każdego z nas. A jeśli przy okazji możemy skorzystać z lepszych ofert cenowych – szkoda nie skorzystać! Jeśli i Tobie udało się coś upolować, doskonale rozumiesz, w czym rzecz. Jednak doszukiwanie się nieszczęść i beznadziei w kolejnym poniedziałku stycznia może być zgubne. Zastanów się, jakie były Twoje plany na ten dzień przed otrzymaniem informacji, że to najbardziej depresyjny dzień w roku. Czy po tym, jak do Twojej świadomości dotarło, że masz prawo się złościć i narzekać, właśnie na tym minął Ci ten dzień? To się właśnie nazywa potęga podświadomości. Tak naprawdę to tylko kolejny poniedziałek, może nieco zimniejszy czy śnieżny, ale całkiem przeciętny. Dopiero kiedy uświadomisz sobie, że w tym dniu ludzie mają zły humor, i że jest to zupełnie normalne i akceptowalne, sprawia, że i Ty zaczynasz mieć kiepski nastrój. I właśnie ta wiedza powinna sprawić, że ani ten, ani żaden kolejny dzień nazwany Blue Monday nie zepsuje Ci dnia. Bo to od Ciebie zależy, ile radości i zadowolenia będzie w Twoim życiu.

Przegoń zimową depresję kolorami

Nie da się jednak ukryć, że zima i brak słońca mogą być dobijające. Jeśli dopadł Cię zimowy marazm, nie poddawaj się i wprowadź do swojego życia nieco koloru. I to dosłownie! Wystarczą kolorowe dodatki do Twojego domu. Szare zasłony zastąp czerwonymi, jednolity obrus – pstrokatym, a poduszki i koce zamień na te, w żywych, radosnych kolorach. Ta niepozorna zmiana sprawi, że będziesz mieć lepszy humor. Ucieczka od szarości i przygnębienia zadziała również w przypadku garderoby. Nie bój się wyciągnąć z szafy ulubionej sukienki, wzorzystego szala, czy jaskrawej torebki. Baw się kolorami w domu i na zewnątrz, a zobaczysz, jak promiennie możesz wyglądać i czuć się wśród zimowej szarości. Niech Blue Monday odejdzie w niepamięć.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Rozświetl swoje otoczenie

Zimą z pewnością brakuje nam słońca. Zastanów się, czy w Twoim mieszkaniu albo pracy nie brakuje dostępu do światła dziennego. O ile w miejscu pracy nie zawsze jesteś w stanie coś zrobić z brakiem naturalnego źródła światła, o tyle w domu masz już taką możliwość. Otwieraj żaluzje, odsłaniaj rolety, wpuszczaj do mieszkania tak dużo słońca, jak tylko jesteś w stanie. Dzień w zimie jest tak krótki, że należy go wykorzystać jak najlepiej!  

Podnieś poziom endorfin

Nic nie poprawia humoru bardziej niż ruch. Jeśli dopadło Cię zimowe przygnębienie, a na samą myśl o Blue Monday chcesz się zakopać w pościeli, zrób coś wprost przeciwnego – trening. Odpowiednia dawka ruchu sprawi, że Twoje samopoczucie będzie lepsze. A nic nie zadziała lepiej na krążenie i rozluźnienie, jak porządny trening. Nie musisz iść wcale na siłownię, możesz wykonać go w domu. Nawet jeśli nie posiadasz profesjonalnego sprzętu, jesteś w stanie zrobić satysfakcjonujący trening, który sprawi, że poziom endorfin w Twoim organizmie wzrośnie. Zwłaszcza że po udanym wysiłku nie trzeba mieć wyrzutów sumienia i można ze spokojem pałaszować ulubione potrawy, w tym desery!

Zrelaksuj się

Jeśli obawiasz się, że najbardziej depresyjny dzień w roku mimo wszystko Cię dopadnie, zamknij się w łazience. Czy jest coś bardziej relaksującego niż wieczór spędzony w SPA? Podpowiadamy: nie ma! Postaraj się wcześniej przygotować na ten wieczór i ułóż sobie plan kolejnych zabiegów kosmetycznych. Możesz też uprzedzić domowników, że to Twój czas na relaks i nikt ma Ci nie przeszkadzać. Ulubione świeczki, aromatyczne olejki, masaże ciała, maseczki i nastrojowa muzyka – czy potrzeba Ci czegoś więcej?

Fot. Ava Motive/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*