TOP 10 książek o relacjach i związkach

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet w najbardziej udanym związku, z czasem pojawiają się różne trudności i problemy, z którymi ciężko sobie poradzić. Na szczęście na rynku znajdziemy książki, które pomogą nam rozwiązać wszelkie nieporozumienia.


 

10 najlepszych książek o związkach

„Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” – John Gray

Jedna z najpopularniejszych pozycji dotyczących relacji damsko-męskich. Sprzedana w ponad milionowym nakładzie książka, to poradnik, który w fantastyczny i przystępny sposób wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć udany związek. Autor radzi też jak rozwiązywać konflikty i wykorzystać dzielące nas różnice do zbudowania szczęśliwej relacji.

„Sztuka kochania” – Michalina Wisłocka

O książce zrobiło się naprawdę głośno za sprawą ekranizacji z 2017 roku, jednak już dużo wcześniej stanowiła ona dla większości par pozycję obowiązkową. „Sztuka kochania” to poradnik słynnej seksuolożki, który zapoczątkował w Polsce rewolucję pod względem seksualności. W książce znajdziemy między innymi wyjaśnienie tego, czym jest miłość oraz jak powinna wyglądać. Do stworzenia poradnika autorka wykorzystała głównie doświadczenie swoje i swoich pacjentów. Mimo że książka została wydana w 1976 roku, wszystko co w niej znajdziemy jest nadal jak najbardziej aktualne.


https://www.facebook.com/notes/michalina-wis%C5%82ocka-sztuka-kochania/sztuka-kochania-fragment-/924985914207307/

„Rozmówki małżeńskie” – Zbigniew Lew-Starowicz

Jeśli pragniemy stworzyć szczęśliwy i udany związek, musimy nauczyć się wspólnego języka, który pomoże nam zrozumieć różnice pomiędzy kobietami i mężczyznami. W efekcie unikniemy wielu nieporozumień, które wynikają z nieznajomości siebie nawzajem.

„Wszystko da się naprawić” – Zbigniew Lew-Starowicz

Kolejna świetna propozycja autora bestsellerowych poradników o związkach i miłości. Profesor Zbigniew Lew-Starowicz powtarza, że “Zbyt łatwo, zbyt szybko się rozstajemy. A przecież kryzys w związku to naturalna rzecz” i pokazuje, że wystarczy parę ważnych i wartościowych rad, aby zażegnać związkowe konflikty i nieporozumienia.


https://www.facebook.com/czytamwszedzie/photos/a.260253840728315/903714756382217/

„Jak dobrze się kłócić. O tym, że konflikty mogą nas do siebie zbliżyć” – Les Parrott, Leslie Parrott

Poradnik odkrywa przed czytelnikiem tajemnicę na udany związek. Wszystkie pary się kłócą, niezależnie od tego, czy są w szczęśliwym związku, czy się rozwodzą. Najważniejsze to umieć kłócić się zdrowo. Książka podpowiada, jak reagować w konfliktowych sytuacjach, wyciągać z nich wnioski i co zrobić, żeby kłótnia nas zbliżała do siebie, a nie oddalała.

„Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem” – Stefanie Stahl

Książka pozwala zrozumieć drugą osobę, jej potrzeby oraz punkt widzenia. Pomaga również w budowaniu trwałych relacji opartych na kompromisach. Stefanie Stahl uczy spoglądać na związek z całkiem innej perspektywy, zobaczyć, o co w tym wszystkim naprawdę chodzi, i co zrobić, aby być szczęśliwym.

„Dalajlama dla par. Jak kochać uważnie” – Stefan Rieß, Anne-Bärbel Köhle

Książka zaprasza do wspólnej refleksji oraz pracy nad sobą i swoim związkiem. To bardzo interesująca propozycja oparta na perspektywie Dalekiego Wschodu. Poradnik przekazuje ogromną wiedzę, a zdobyte informacje pozytywnie wpłyną na Twoje relacje damsko-męskie. Książka pozwala spojrzeć na wszystko z innego punktu widzenia i zrozumieć związek oraz swojego partnera. Znajdziesz tutaj wiele świetnych przykładów, propozycji ćwiczeń i porad, które podpowiedzą, jak najlepiej poprawić swoje stosunki w związku.

„5 języków miłości” – Gary Chapman

Sposób na udany związek to poznanie języków, którymi komunikuje się z nami nasz partner. Zrozumienie punktu widzenia i wspólnych potrzeb to sukces, który pozwoli na zbudowanie szczęśliwego, wspólnego życia. Gary Chapman odkrył, jak ważne w związku jest komunikowanie się w tym samym języku i zaspokojenie wszystkich potrzeb swojego partnera. Jego książka pełna jest przykładów tego, jak najłatwiej poprawić swoje relacje i znaleźć sposób na zażegnanie kryzysów i nieporozumień. „Przemów w języku Twojego partnera i odkryj tajemnicę małżeństw z 50-letnim stażem, które wciąż spacerują, trzymając się za ręce”.


https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2684595375160620&id=1469315863355250

„30 dni do zmian w związku” – Edyta Zając

Poradnik, który został stworzony jako trzydziestodniowy program, prowadzący do poprawy relacji, odzyskania szczęścia, spokoju oraz bezpieczeństwa w związku, przyjaźni, czy w rodzinie. To fantastyczna propozycja dla wszystkich osób, które pragną zmian na lepsze i są gotowe walczyć o to, co jest dla nich najważniejsze. Program pozwala zrozumieć wspólne potrzeby, punkty widzenia, uczy doceniać codzienne chwile, lepiej okazywać sobie emocje i rozmawiać. Praca nad związkiem to praca również nad sobą samym.

„To się nie uda. 10 błędów, które zniszczą każdy związek” – Patryk Wójcik

Każdy związek jest na początku idealny. W tym okresie nie wierzymy, że partner może mieć cechy, których nie zaakceptujemy. Jednak prędzej czy później przychodzi zwykła, szara codzienność, która „otwiera” nam oczy na wiele różnych spraw i czar pryska. Co wtedy? Książka Patryka Wójcika uczy spoglądać na wszystko z dystansem i zrozumieć swojego partnera. Lista 10 podstawowych błędów pozwala naprawić to, co nie do końca nam odpowiada, oraz pokazuje, jak uniknąć nieporozumień i konfliktów. To doskonała propozycja dla wszystkich pragnących żyć szczęśliwie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*