10 pomysłów na przekąski w podróży

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nagły głód w trakcie dłuższej podróży potrafi być nieprzyjemny. Dlatego też warto przygotować się na taką ewentualność i zabrać ze sobą przekąski, które nie wymagają przygotowywania i mogą być zawsze pod ręką. 

Przedstawiamy 10 pomysłów na przekąski, które nie zajmą dużo miejsca i nie ulegną zepsuciu.

Przeczytaj też co zabrać na wypoczynek nad wodą!

1. Paluszki, czyli smakowita klasyka 

Głód podczas podróży można łatwo zagłuszyć chrupaniem paluszków. Są zdrowszą alternatywą dla chipsów ziemniaczanych. Można zaopatrzyć się w paluszki klasyczne solone lub z sezamem. Warto też znaleźć wersje pełnoziarniste, aby były jeszcze zdrowsze.

2. Wytchnienie dla pustego żołądka – owoce

Owoce to kolejny dobry pomysł na przekąski w trakcje wyjazdu. Jako źródło błonnika są one pożywne i orzeźwiające. Szybko pozwolą wypełnić burczący brzuch, a równocześnie nawodnić organizm. Klasyczne jabłka lub gruszki warto pokroić na mniejsze kawałki, aby łatwiej było je jeść.

3. Ryż ponad wszystko

Płatki ryżowe są niezawodne w trakcie podróży. Zwłaszcza że dostępne są niemal na każdej stacji benzynowej lub supermarkecie. My polecamy grubsze płatki ryżowe, które można dodatkowo posolić do smaku.

4. Orzechy i migdały

Różnego rodzaju orzechy to kolejna propozycja przekąski, która nie zajmuje dużo miejsca,  a pozwoli Ci zaspokoić głód w trakcie podróży. To samo tyczy się migdałów. Możesz również połączyć je ze sobą i stworzyć własną mieszankę studencką. 

5. Suszone przyjemności

Znów wracamy do owoców, tym razem w suszonej wersji. Suszone banany czy jabłka wypełnią pusty żołądek, a suszony ananas zrobi to jeszcze szybciej!

6. Kabanosy 

Kabanosy nie zajmują dużo miejsca, a bardzo łatwo zaspokajają głód. Możesz dodatkowo przegryzać je chlebem. Co więcej, w sklepach dostępne są różne smaki kabanosów, z dodatkiem ziół lub chilli. Wegetarianie znajdą również kabanosy dla siebie. 

7. Zdrowe warzywa

Kawałek marchewki jeszcze nikomu chyba nie zaszkodził. W podróż możesz zabrać ze sobą całą obraną marchewkę lub pokrojona w łatwe do spożywania małe kawałki. Przyda się też świeży ogórek, który możesz trzymać w ręku.

8. Produkty mleczne

Smakowite jogurty w pudełku wystarczy otworzyć i już są gotowe do spożycia. Jeszcze łatwiejsze w konsumpcji będą jogurty pitne. Doskonałym pomysłem są również wszelkiego rodzaju twarożki.

9. Proste kanapki

Małe kanapki z pewnością wniosą wiele przyjemności do podróży. Warto jednak pamiętać o konkretnych składnikach, aby stworzyć jak najbardziej pożywne kanapki. Postaw na warzywa, i smarowidło, które będzie pożywne, jak np. masło. Ważne jest, aby zapewnić sobie pieczywo pełnoziarniste. My polecamy kanapki z kawałkami wędzonego łososia i liśćmi pietruszki.

10. Na słodko

Słodycze wzbudzają mieszane uczucia ze względu na cukier. Ale dzięki ich wysokiej wartości energetycznej, są doskonałym pomysłem na ugaszenie nagłego głodu na krótki czas. Pomyśl o ciasteczkach, batonach z orzechami lub orzechach w czekoladzie.

Zdjęcie główne: Rachel Claire/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*