3 najlepsze seriale dokumentalne na Netflix, które warto obejrzeć!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W długie jesienne wieczory warto przysiąść do telewizora czy laptopa i wybrać sprawdzony tytuł. Oto krótka lista 3 najciekawszych dokumentów kryminalnych, które znajdziecie na Netflixie.

Lista najlepszych seriali dokumentalnych o tematyce kryminalnej produkcji Netflix

1. Making a murderer

Historia Stevena Averyego, który 1985 roku został niesłusznie skazany za napaść seksualną i próbę zabójstwa. Spędził w więzieniu 18 lat. Po Powrocie na wolność zostaje oskarżony ponownie, tym razem za morderstwo Teresy Halbach i za tę zbrodnie zostaje w 2007 roku skazany na karę dożywocia. Avery utrzymuje, że jest niewinny, a stanowa policja wrobiła go, po to by nie mógł domagać się wysokiego odszkodowania. Serial „Making a murderer” to nie tylko dokładna analiza obu spraw karnych Averego, ale także opowieść o śledztwie, które toczy się do dziś.

2. The Keepers

Siedmioodcinkowy serial to opowieść o dójce byłych uczniów szkoły katolickiej, która rozpoczyna swoje amatorskie śledztwo w sprawie morderstwa ich byłej nauczycielki – siostry Catherine Cesnik. Zabójstwo miało miejsce w Baltimore w 1969 roku. Sprawcy nie ustalono, a sprawa została zamknięta. Kobiety odkrywają nie tylko prawdę o tym jak mogła zginać siostra zakonna, ale także tajemnice, które kryły mury ich szkoły katolickiej.

3. Schody

Amerykański pisarz, dziennikarz i były żołnierz Michael Peterson pewnego grudniowego wieczoru 2001 roku dzwoni na pogotowie. Poinformował, że na schodach znalazł nieprzytomną żonę. Kathleen zmarła na skutek utraty krwi i odniesionych urazów, w tym rany z tyłu głowy. Zdaniem Petersona żona sama spadła ze stromych schodów. Jednak niedługo po jej śmierci to pisarz zostaje aresztowany i oskarżony o jej morderstwo. Serial to relacja z przygotowań do procesu, podróży od rodzinnych Niemiec pisarza, gdzie zmarła jego pierwsza żona, przesłuchań i samego procesu. Ekipa filmowa miała dostęp do niemal każdego miejsca, każdego świadka i każdej kolejnej tajemnicy Michaela Petersona. Sprawa jest o tyle tajemnicza, że do dziś nie ustalono jednoznacznej wersji tego, co wydarzyło się w zimowy wieczór w wilii Petersona. Ponad 75-letni dziś bohater sam występuje w serialu i opowiada o swoich wspomnieniach z tego trudnego dla niego okresu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*