8 miejsc, które robią furorę na Instagramie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Bądź ze sobą szczery – jako użytkownik Instagrama lubisz robić efektowne zdjęcia, publikować je na swoim koncie i z napięciem oczekiwać lajków i przychylnych komentarzy ze strony innych użytkowników. Jeśli nie chcesz odstawać od reszty, zadbaj, by na Twojej stronie nie zabrakło zdjęć z najbardziej instagramowych miejsc!

Rzym

Rzym był, jest i z pewnością pozostanie jednym z najchętniej odwiedzanych miast świata. Co roku przyjeżdżają tam miliony turystów. Nic więc dziwnego, że Instagram aż skrzy się od zdjęć przedstawiających topowe miejsca w samym centrum Rzymu. Jeśli zależy Ci na setkach polubień, sfotografuj się na tle Koloseum i uchwyć panoramę miasta spod kopuły Bazyliki św. Piotra. Nie zapomnij też o placu Navona i słynnych Schodach Hiszpańskich. 

Rio de Janeiro

Już sama nazwa miasta kojarzy się większości z feerią barw i karnawałem. Czego tu nie ma dla spragnionego zdjęć instagramera? Jest popularny i znany wszystkim posąg Chrystusa Odkupiciela, słynna na cały świat plaża Copacabana, stadion Maracanã, a także Sambodrom, na którym odbywa się legendarny karnawał. 

Wenecja i jej laguna 

Kolejnym miejscem, które święci triumfy na Instagramie, jest ciepła i kolorowa Laguna Wenecka. Użytkownicy upodobali sobie wyspę Burano z jej prostymi, pomalowanymi w żywe barwy domkami, które aż się proszą o to, by je uwiecznić na fotografii. Bardziej instagramowe pozostają jednak miejsca w Wenecji: Plac św. Marka, Most Rialto i Fondaco dei Tedeschi. Hitem Instagrama pozostają też lody SuSo fotografowane na tle kanału.

Kijów

W rankingu najbardziej instagramowych miast znalazł się w tym roku także Kijów, zajmując czwartą pozycję. Użytkownicy Instagrama najbardziej upodobali sobie Złotą Bramę i jej okolice. Rejon ją okalający łączy w sobie nowoczesne technologie urbanistyczne, otwarte tereny zielone oraz obiekty historyczne.

Florencja

Zaraz za Kijowem uplasowała się Florencja, a dokładnie jej historyczne centrum. Florencja sama w sobie jest bardzo fotogeniczna – zamieszkiwali ją przecież najwięksi twórcy i orędownicy piękna. Najczęściej na strony instagramerów trafia licząca już 600 lat kopuła katedry we Florencji zaprojektowana przez Filippa Brunelleschiego. Najlepsze ujęcia tego dzieła architektury uzyskasz z Wieży Arnolfo i Dzwonnicy Giotta.

Praga

Kolejną popularną lokalizacją wśród instagramerów było w tym roku historyczne centrum Pragi. Jego stare place, wąskie ulice i architektura z różnych epok stanowią piękną oprawę dla każdego zdjęcia. Najbardziej fotogenicznym i najczęściej oznaczanym miejscem na Instagramie jest Rynek Staromiejski, który ze względu na mnogość obiektów architektury należących do różnych stylów może z pełnym powodzeniem służyć przyszłym architektom za podręcznik, a Tobie za skarbnicę wyjątkowych ujęć.

Budapeszt

Jednym z najbardziej instagramowych miejsc świata okazał się też Budapeszt, w którym prawdziwy podziw budzą trzy lokalizacje, a mianowicie gmach węgierskiego parlamentu, wybrzeże Dunaju, z którego otwiera się malownicza panorama stolicy, a także Zamek Królewski zaliczany do obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Brasilia

Zestawienie 8 miejsc najczęściej oznaczanych na Instagramie zamyka stolica Brazylii. Choć nie tak barwna i ciekawa jak Rio de Janeiro, z pewnością ma Ci coś do zaoferowania. W Twojej kolekcji zdjęć na Instagramie nie może więc zabraknąć zbudowanej z betonu i szkła Katedry Matki Bożej z Aparecidy i gmachu Kongresu Narodowego. Warto też wykonać zdjęcie miasta z lotu ptaka: Brasilia została zbudowana na planie samolotu.

Zdjęcie główne: Mesut Kaya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*