Idealny skok ze spadochronem 

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skoki ze spadochronem wybierają osoby, które lubią ekstremalne przygody. Podczas oddawanie go po raz pierwszy może pojawić się nutka strachu, czy niepewności, ale to całkowicie naturalne. Taką atrakcję nierzadko wręcza się w formie prezentu dla bliskiej osoby, co do której ma się pewność, że to trafiony podarunek.

Czy skok ze spadochronem to dobry pomysł?

Osoby, które nieco bardziej obawiają się skoku ze spadochronem poleca się wykonanie go w tandemie. Drugą osobą jest doświadczony i licencjonowany instruktor. Zna on doskonale wszystkie zasady bezpieczeństwa, które jest zobowiązany przekazać swojemu podopiecznemu. W pierwszej kolejności informuje się o wszystkim w teorii, czyli omawiany jest sprzęt, opis pozycji, którą należy przybrać przed oddaniem skoku. Okazuje się, że istnieje wielu śmiałków, którzy chcą spróbować w życiu czegoś nowego i stawiają właśnie na opisywany skok ze spadochronem nad morzem. W każdym przypadku jest to niezwykłe przeżycie, a dodatkową zaletą jest możliwość podziwiania przepięknych widoków z perspektywy lotu ptaka.

 spadochron

Kto może oddać skok ze spadochronem?

Skok ze spadochronem nad morzem, czy w innej lokalizacji może właściwie oddać każdy. Jedynym ograniczeniem mogą być względy zdrowotne. Dlatego cierpiąc między innymi na epilepsję, lepiej udać się do swojego lekarza i skonsultować taką możliwość. Trzeba pamiętać, że zadbanie o własne bezpieczeństwo i zapobieganie powstawaniu skutków ubocznych leży w gestii osoby chętnej do oddania skoku. Przed skorzystaniem z tej formy rozrywki wskazane jest skupienie się na samych jej pozytywach, czasami strach może doprowadzić do wybuchu paniki i paraliżu. Niektórym wystarczy najprostsze rozwiązanie, czyli wzięcie kilku głębszych wdechów, inni potrzebują bardziej zaawansowanych metod. Niezależnie od nich warto przełamać swoje wewnętrzne ograniczenia i sprawdzić siebie samego.

Jak ubrać się do skoku ze spadochronem?

Każdy, kto po raz pierwszy ma zamiar oddać skok ze spadochronem z pewnością zastanawia się, jak powinien się ubrać. Tak naprawdę nie ma żadnych określonych z góry zasad, poza jedną – ma być po prostu wygodnie. Nie ma miejsca na buty na wysokim obcasie, sandałki, czy inne podobne. Najlepiej postawić na buty sportowe, z grubszą podeszwą. Inne elementy ubrania powinny przylegać do ciała, ale nie krępować ruchów. Decydując się na skok ze spadochronem nad morzem w tandemie instruktor przekazuje wszystkie niezbędne elementy, w tym pomaga zainstalować specjalną uprząż, którą jest się do niego przymocowanym. Istnieją strony internetowe, dzięki którym możliwe staje się wykupienie specjalnego prezentu dla bliskiej osoby spragnionej mocnych wrażeń. Jeżeli jest to niespodzianka, termin można ustalić w późniejszym czasie, niekoniecznie przy zakupie. Taki prezent z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę dla wielbicieli dużych dawek adrenaliny.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*