Jaki sprzęt jest przydatny w hospicjum?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz wyrazić swoje wsparcie dla instytucji takich jak hospicja i szukasz odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, jaki sprzęt najbardziej może się w nich przydać, to prawda jest taka, że każdy, który pomaga w opiece nad pacjentami przewlekle oraz nieuleczalnie chorymi. Wsparcie zawsze jest potrzebne. Niesie za sobą ogromną wartość, bez względu na to, czy jest ofiarowane w postaci sprzętu, czy prywatnego czasu poświęconego na wolontariat. Jednak w tym artykule postaramy się podsunąć pewne sugestie dotyczące tego, jakie sprzęt najbardziej może przydać się w hospicjach.

Brak zdolności do samodzielnego oddychania

Tak jak wspominaliśmy na wstępie. Pacjenci w hospicjum często są przewlekle lub nieuleczalnie chorzy. Nierzadko w placówkach znajdują się osoby, które nie potrafią samodzielnie oddychać. Wtedy jedyną opcją jest respirator. To przykład sprzętu, którego nigdy nie ma w nadmiarze. Zawsze warto zatroszczyć się o to, aby hospicja mogły mieć na wyposażenie jak najwięcej urządzeń, które wspomagają lub całkowicie przejmują proces oddychania danej osoby. Bezdyskusyjnie jest to jedno z niezbędnych urządzeń, które obowiązkowo powinno się znajdować w takich placówkach jak hospicja, aby nieść pomoc osobom potrzebującym. Jeśli chodzi o kwestie praktyczne, to respirator powinien być urządzeniem poręcznym oraz prostym w obsłudze. Powinna go cechować niezawodność i wysoka jakość wykonania. Takie urządzenie jest jednym z najważniejszych, jeśli chodzi o wyposażenie hospicjum.

Elektryczne łóżka i wózki

Kolejna grupa ważnych urządzeń, których nie może zabraknąć w placówce takiej jak hospicjum, to elektryczne łóżka na pilota i wózki. Postanowiliśmy je umieścić w jednej grupie, ponieważ są podstawowym i niezbędnym wyposażeniem, z którego korzysta praktycznie każdy pacjent. Łóżka regulowane na pilota pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia odleżyn u pacjentów w bardzo ciężkich sytuacjach. Wózki umożliwiają transport słabych i schorowanych osób w drodze na badania czy najważniejsze zabiegi. Dlatego są bardzo ważnym wyposażeniem, którego również nie powinno zabraknąć w żadnej placówce. Warto również wspomnieć o pewnych dodatkach, na które czasem nie zwraca się tak dużej uwagi, a mają ogromny wpływ na pielęgnację danej osoby. Mowa o takich urządzeniach jak podnośnik, łóżko-wanna, czy też wyposażeniu w postaci krzesełek pod prysznic.

Zestawy do reanimacji

Niestety, ale czasami, ze względu na obecność chorób nieuleczalnych, u niektórych z pacjentów hospicjum, dochodzi do zatrzymania pracy serca. W takiej sytuacji należy od razu przejść do reanimacji. Niestety, ale czasem, ze względu na brak odpowiedniego wyposażenia lub niedostateczną ilość urządzeń pacjent umiera. Sytuacja mogłaby być odmienna, gdyby w danej placówce było więcej niezbędnych urządzeń i wykwalifikowanego personelu, który mógłby podjąć błyskawiczne działania. Niestety nie każdy jest w stanie wykonywać taki charakter pracy. Czasami także sprzęt zawodzi lub po prostu jest go niewystarczająco.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*