Zdrowe ciało – jak dbać o kondycję?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W powiedzeniu “w zdrowym ciele zdrowy duch” kryje się wiele prawdy. Sprawne i zdrowe ciało jest bowiem kluczem do dobrego samopoczucia. Jak więc zadbać o swoją kondycję? Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby cieszyć się sprawnością oraz witalnością!

Aktywność fizyczna

Na nasze zdrowie wpływa wiele czynników. Spośród nich największą siłę oddziaływania posiada nasz styl życia. Zadbaj więc o to, aby był on pełen aktywności fizycznej, która ma kluczowe znaczenie dla dobrej kondycji, a co za tym idzie, także samopoczucia. 

Jak często należy podejmować aktywność fizyczną, aby cieszyć się dobrym zdrowiem? Mówi się, że optymalną ilością są 2 lub 3 treningi tygodniowo. Jeśli chodzi o rodzaj treningu, masz tutaj sporą liczbę możliwości – możesz chodzić na basen, na siłownię, na zorganizowane zajęcia takie jak aerobik lub pilates. Wymieniać można by było bez końca, dlatego też możesz mieć pewność, że uda Ci się znaleźć coś dla siebie. Nie zapominaj także o rozciąganiu. Takie spokojne ćwiczenie przed spaniem lub zaraz po przebudzeniu pozwolą Ci uniknąć zakwasów oraz różnych innych sztywności w ciele. 

Należy także pamiętać, że bardzo ważne są także spacery. Oprócz zalecanych dwóch lub trzech treningów tygodniowo należy także pokonywać co najmniej 10 000 kroków dziennie, najlepiej dość szybkim tempem.

Regularne badania

Kluczowe znaczenie dla ogólnej kondycji organizmu mają również regularne badania. Wizyty u lekarza rodzinnego oraz profilaktyczne badania z krwi i moczu pozwolą na ocenę stanu Twojego organizmu i na ewentualne wykrycie nieprawidłowości. 

Jeśli więc chcesz się rutynowo przebadać lub czujesz, że coś jest nie tak, jak powinno, skonsultuj się ze specjalistą np. takim jak internista Łomianki to miejsce, w którym znajdziesz takich lekarzy.

Ważne jest także dbanie o stan mięśni i stawów. Z powodu pracy siedzącej spora część z nas ma z nimi problem. Jeśli więc chcesz cieszyć się pełną mobilnością oraz sprawnością, warto raz na jakiś czas odwiedzić także gabinet fizjoterapeuty. Możesz mieć pewność, że po takim masażu fizjoterapeutycznym poczujesz się świetnie. Jeśli jednak odczuwasz mocny ból i dyskomfort, to konieczna może być rehabilitacja Warszawa jest miastem, w którym z uda Ci się znaleźć gabinet rehabilitacyjny.

Zadbaj o zdrowie psychiczne

Jeśli chcesz cieszyć się doskonałą kondycją, to nie możesz zapomnieć także o swoim zdrowiu psychicznym. Stres oraz długotrwały smutek mogą bowiem prowadzić do poważniejszych zaburzeń, na przykład depresji. Mogą także bardzo negatywnie odbijać się na ciele – na różnego rodzaju objawy somatyczne uskarża się zdecydowana większość pacjentów z depresją lub zaburzeniami lękowymi. Więcej na ten temat przeczytasz na https://siedemzrodel.pl/.

Fot.: Avrielle Suleiman/unsplash.com

   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*