Jesienne pomysły na spędzenie wolnego czasu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jesienią trudno jest zorganizować sobie czas wolny, szczególnie kiedy wiele miejsc rozrywki zawiesiło działalność z powodu pandemii. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą nam na bardzo przyjemne spędzenie tego trudnego dla wszystkich czasu.

Jak można aktywnie spędzić czas jesienią?

Mimo że jesienią pogoda często nie zachęca nas do wyjścia z domu to czas ten można spędzić równie aktywnie w domowym zaciszu. Wiele ciekawych zajęć jest oferowanych bezpłatnie w formie online, np. taniec, aerobik, czy popularna zumba, łącząca w sobie te dwa elementy. To także dobry czas, aby poćwiczyć, np. taniec towarzyski w parach. Warto również wykonywać w domu treningi dostępne na Youtube. Mogą być to ćwiczenia wzmacniające lub rozciągające. Do wielu z nich potrzebne będą tylko mata i dwa ciężarki. Oczywiście nie zapominajmy podczas treningów o uzupełnianiu płynów.

Popsugar Fitness – 30-Minute Cardio Latin Dance Workout

Inne sposoby na spędzenie jesiennych wieczorów

Nie musimy skupiać się tylko na aktywności ciała. Ćwiczenie umysłu jest również istotne. Jesień to idealny moment na czytanie książek. Warto połączyć to z nauką języka obcego. Czytanie książek w obcym języku sprawi, że znacznie szybciej nauczymy się nowych słów, z których możemy tworzyć sobie fiszki. Oprócz lektury można również nieco inaczej rozwijać  wyobraźnię. Pomogą nam w tym gry planszowe, zwłaszcza strategiczne, które nie tylko bawią, ale również zwiększają naszą wyobraźnię i mocno rozbudowują logiczne myślenie. Można w ten sposób także integrować się z naszymi znajomymi i rodziną. Tak wspólnie spędzony czas sprawi, że wszyscy się do siebie zbliżymy. Spędzanie wolnych chwil z bliskimi także podnosi nasze poczucie bezpieczeństwa i poprawia nastrój.

Domowe SPA

Jesień to dobry czas na domowe zabiegi, takie jak peelingi czy maseczki. W wielu przypadkach chłodne dni zniechęcają nas do odwiedzin w salonach kosmetycznych. Wiele zabiegów można wykonać w domu samodzielnie. Pozwoli to nieco oszczędzić, ale również nabyć nowych umiejętności np. wykonywania domowych maseczek, czy manicure. Domowe zabiegi na pewno mocno nas zrelaksują.


5-Minute Crafts GIRLY
– 29 DIY Home Spa Treatment Ideas

Jesienne porządki

Jesień to dobry czas na porządki. Warto przejrzeć garderobę i dokonać selekcji. Schowaj letnie rzeczy w kartony i wynieś je do garażu. Zastanów się, których ubrań już nie będziesz nosić i sprzedaj je lub oddaj znajomym. Jesień to również dobry czas na odświeżenie mieszkania. Jeśli chcemy święta przywitać w nowym lub odświeżonym wnętrzu, to jesień jest bardzo dobrym czasem na sprawienie sobie nowych mebli lub dodatków do domu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*