Netflix w 2020 roku! Platforma podsumowała najchętniej oglądane produkcje!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Amerykańska platforma streamingowa zrobiła zestawienie najpopularniejszych filmów i seriali 2020 roku . Polska widownia najczęściej sięgała po dramaty, komedie, romanse oraz produkcje dla dzieci.

Najchętniej oglądanym gatunkiem pośród seriali i filmów Netflixa był dramat, który wiódł prym również w zeszłorocznym podsumowaniu. Mijający rok w Polsce to wzrost zainteresowania produkcjami fantasy i to aż o 500%. Platforma odnotowała także trzy krotnie większą oglądalność filmów romantycznych i musicali. Pośród najpopularniejszych w naszym kraju produkcji pojawiało się wiele filmów i seriali stworzonych w Polsce między innymi serial „W głębi lasu”, kinowe hity „Jak zostałem gangsterem”, „Boże ciało” czy „Zabawa Zabawa”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także kino familijne i produkcje dla najmłodszych, których w 2020 roku przybyło na platformie. W czołówce znalazły się „Wyprawa na Księżyc”, „Park Jurajski: Obóz Kredowy” i „SpongeBob Film: Na ratunek”. Polska widownia chętniej sięgała także po zagraniczne produkcje, a niekwestionowanym zwycięzcą okazał się hiszpański serial „Dom z papieru”, którego najnowszy sezon utrzymał się na pierwszym miejscu top listy aż przez 122 dni.

Polski Netflix jako nastroje widzów

Tworząc zestawienie najchętniej oglądanych produkcji Netflix przygotował mapę nastrojów, jakie towarzyszyły polskim widzom. Dzięki temu można stwierdzić, że najczęściej odczuwaliśmy komediową radość wywołaną projekcją serialu „Emily w Paryżu”, strach związany z horrorem „Nie słuchaj ich”, dziecięcą radość towarzyszącą „Wyprawie na Księżyc” czy romantyczny nastrój obudzony po obejrzeniu drugiej części „The Kissing Booth”. Pełne zestawienie przygotowane przez platformę można znaleźć poniżej.

Fot. cottonbro/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*