Płyta „Męskie Granie 2020” już dostępna!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś na rynku muzycznym pojawił się długo wyczekiwany album stworzony w projekcie Żywca z Darią Zawiałow, Królem i Bass Astral x Igo.

Tegoroczna edycja festiwalu ze względu na rozwijającą się pandemię została przeniesiona do internetu. W ramach projektu „Męskie Granie 2020” odbył się tylko jeden koncert, bez udziału publiczności. Muzycy spotkali się na scenie w Żywcu i zagrali materiał ze swojego repertuaru oraz specjalne przygotowany zestaw coverów. Koncert był transmitowany na żywo, a on-line uczestniczyło w nim kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. W tym roku gwiazdami projektu byli jedna z popularniejszych polskich wokalistek młodego pokolenia Daria Zawiałow, znany kompozytor i muzyk Błażej Król oraz zespół słynący z muzyki elektronicznej duet Bass Astral x Igo. Grupa artystów wspólnie nagrała piosenkę „Świt” promującą tegoroczną edycję festiwalu. Utwór na platformie You Tube ma ponad 15 milionów wyświetleń!

Jakie utwory można znaleźć na płycie „Męskie Granie 2020”?

Tegoroczna płyta jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier na polskim, muzycznym rynku w tym roku. Pośród gwiazd biorących udział w nagraniach można znaleźć gościnne występy Katarzyny Nosowskie, Tomasza Organka, Maty czy trio WaluśKraksaKryzys. Na liście utworów znajdują się takie covery jak „Bananowy Song” grupy Vox, „Zanim zrozumiesz” Varius Manx, „Boskie Buenos” Maanamu czy „Płoną góry, płoną lasy” oryginalnie wykonywane przez zespół Czerwone Gitary.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Michał 08.12.2020

    A gdzie mogę kupić taką płytę? 😀