W czym przedsiębiorcy doradzi prawnik?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przy prowadzeniu działalności przedsiębiorca musi mierzyć się z różnymi wyzwaniami natury prawnej. Zwrócenie się o pomoc do kancelarii prawniczej może go uchronić przed poważnymi skutkami błędnych decyzji biznesowych i niewłaściwie zawartych umów. Sprawdź, w jakich kwestiach szczególnie pomocne będzie doraźne doradztwo prawne.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej

Należy pamiętać o tym, że prowadzenie działalności gospodarczej jest obciążone potencjalnym ryzykiem prawnym. Z konsultacji prawnej warto skorzystać już na samym początku, tj. na etapie rejestracji firmy czy podczas zakładania i przekształcania spółek prawa handlowego. Doświadczony prawnik leszno upewni się, że działania przedsiębiorcy zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W ramach konsultacji prawnik może też pomóc przedsiębiorcy wybrać formę prawną, udzielić informacji o opodatkowaniu czy wesprzeć w uzyskaniu odpowiednich koncesji lub zezwoleń.

Konstruowanie i zawieranie umów

Przedsiębiorca może zdecydować się na doraźne konsultacje prawne lub podjąć decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z kancelarią. Osoby prowadzące działalność, niezależnie od rodzaju branży, mogą skorzystać ze wsparcia doświadczonego prawnika w zakresie przygotowania i analizowania umów, ale również przy tworzeniu nowych podmiotów gospodarczych (np. przy przekształceniu, likwidacji spółek czy rozpoczęciu działalności regulowanej). Profesjonalny prawnik szczecin w ramach współpracy może także reprezentować przedsiębiorcę w postępowaniu sądowym, postępowaniu administracyjnym czy też stanowić wsparcie podczas negocjacji  handlowych oraz rozmów ugodowych.

Długofalowe planowanie strategiczne 

W ramach doradztwa prawnego przedsiębiorcy mogą skorzystać także z kompleksowej weryfikacji sytuacji prawnej przedsiębiorstwa, która obejmie m.in. ocenę ryzyka związanego z zawartymi umowami, negocjację z dłużnikami i wierzycielami czy weryfikacje transakcji handlowych pod kątem prawnym. Przeprowadzenie audytu prawnego pozwala oszacować rentowność, szanse na rozwój, a także transparentność spółki i jej organów. Warto skorzystać z usług i wsparcia dla korporacji, które świadczy kancelaria prawna kraków. Prawnicy z Kancelarii Prawnej AGMA udzielają porad prawnych także przedsiębiorcom krajowym działającym na rynkach zagranicznych.

Fot.: Energepic/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*