Detoks po imprezie – jak sobie pomóc?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Imprezy to często nieodłączny element życia towarzyskiego i sposób na odreagowanie stresów dnia codziennego. Zdarza się, że poddajemy się zabawie i przyjemnościom, nie myśląc o konsekwencjach, jakie na pewno nieprzyjemnie nas zaskoczą kolejnego dnia. Co zrobić, kiedy impreza okazała się zbyt nakrapiana, a następnego dnia nie dajemy rady wstać z łóżka?

Czym jest detoks?

Detoks to głównie odtruwanie i oczyszczanie organizmu, często mylone z dietą. Najważniejszym skutkiem detoksu jest poprawa ogólnej kondycji naszego ciała i umysłu. Niezależnie czy prowadzimy imprezowy styl życia regularnie, czy tylko raz na jakiś czas, po mocno zakrapianej zabawie, detoks, czyli odtrucie organizmu, postawi nas na nogi. Brak snu i odpowiedniej regeneracji, alkohol, papierosy, niezdrowe jedzenie i głośna muzyka mają bardzo negatywny wpływ na nasze samopoczucie i kondycję organizmu. Dlatego zazwyczaj dzień po wyjściu na piwo albo do klubu, czujemy się fatalnie i najchętniej nie wychodzilibyśmy z łóżka.


Dobrze przeprowadzony detoks pozwoli na szybką regenerację, lepsze samopoczucie i pełnię sił. Warto jednak pamiętać, że podczas detoksu najlepiej postawić na lekkostrawne, pełne witamin i składników odżywczych potrawy, które spotęgują działanie oczyszczające. Jak zatem powinien taki detoks wyglądać? Oto najlepsze sposoby na szybką regenerację!

Najlepsze sposoby na dobrze przeprowadzony detoks

 • Pij wodę z cytryną, która od lat znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Witamina C zawarta w cytrynie minimalizuje wszelkie dolegliwości związane z zatruciem alkoholowym i ma właściwości oczyszczające, co pozytywnie wpłynie na naszą wątrobę. Dodatkowo dobrze nawadnia, a po mocno zakrapianej alkoholem imprezie, należy zadbać o wysoki poziom spożywanych płynów.
 •  

 • Zaparz zieloną herbatę, również bogatą we właściwości oczyszczające i uspokajające. Zawarta w niej witamina C to idealny sposób na detoks. Zielona herbata pomaga w walce z poimprezowym bólem głowy, nawadnia organizm i redukuje suchość w ustach. To świetny sposób, który warto zastosować podczas swojego detoksu. Zieloną herbatę warto pić regularnie, ponieważ jej pozytywne skutki wpływające bezpośrednio na organizm są niezastąpione.
 •  

 • Soki warzywne wspierają organizm w walce z toksynami, a po mocno alkoholowym szaleństwie, najlepiej sprawdzi się sok marchwiowo-selerowy. Do przygotowanego napoju warto również dodać pietruszkę, która zwiększy właściwości odtruwające i oczyszczające. Warzywa zawierają wiele witamin usprawniających proces detoksu i pozwalających szybciej wrócić do formy.
 •  

 • Doprawiaj potrawy octem jabłkowym, który ma wspaniałe prozdrowotne właściwości. Nie tylko podkręci smak potraw, ale również pomoże w pozbyciu się wszelkich toksyn z organizmu. Już nawet niewielka ilość octu wpłynie korzystnie na wątrobę i pracę jelit, działając detoksykująco.
 •  

 • Przygotuj ziołowe herbatki, które, tak samo jak w przypadku herbaty zielonej, idealnie sprawdzą się podczas detoksu, pomagając przywrócić organizmowi właściwą kondycję. Najlepiej sprawdzą się tu napary z rumianku, mięty, z dodatkiem imbiru, czy miodu.
 •  

 • Zacznij się ruszać! Nie od dziś wiadomo, że odpowiedni trening jest dobry na wszystko, dlatego nawet po ciężkiej nocy, warto poświęcić chwilę na ćwiczenia relaksacyjne i wyciszające, jak joga czy medytacja. Wpłynie to korzystnie na ciało, umysł i samopoczucie, pozwoli odpowiednio się wyciszyć i uspokoić, co tylko przyspieszy pozytywne skutki detoksu. Ponadto udowodniono, że zwiększająca się pod wpływem jogi ilość antyoksydantów, pomaga w oczyszczaniu naszego organizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*