Masz długie włosy? Te fryzury są dla Ciebie!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Długie włosy są marzeniem wielu osób, a długowłose panie często słyszą mnóstwo komplementów na temat swojej fryzury. W praktyce długie włosy, chociaż piękne i imponujące, nie są wcale wygodne w noszeniu, a już tym bardziej w czesaniu. Wielu fryzjerów boi się układania i stylizowania włosów konkretnej długości, a stworzenie fryzury, która wytrzyma wiele godzin na przykład na imprezie, wymaga ogromnych umiejętności i dobrego sprzętu. Radzimy, jak czesać długie włosy, by wyglądały efektownie, ale były przy tym wygodne i trwałe.   

Fryzura na co dzień  

Jeśli nie lubisz nosić rozpuszczonych włosów, upinanie ich na co dzień to konieczność. Znajomość kilku fryzur, które wyglądają estetycznie, ale są szybkie i łatwe w przygotowaniu to podstawa dla każdej długowłosej. Najlepszym rozwiązaniem na to, by odgarnąć włosy z twarzy i upiąć je w skuteczny sposób, są wszelkiego rodzaju plecionki. Warkocze francuskie czy duńskie są idealną propozycją, ponieważ nie obciążają cebulek włosów, równomiernie rozkładają ich ciężar i są bardzo wytrzymałe. Jeśli nie specjalizujesz się w warkoczach dobieranych, możesz też zapleść włosy w tradycyjny sposób lub zrobić sobie kłosy.  

Zdecydowanie złym pomysłem przy naprawdę długich włosach są koki i kucyki. Ciasno związane włosy są o wiele cięższe dla skóry głowy niż wtedy, gdy są rozpuszczone. Z tego powodu spięte w kok czy kitkę włosy mogą powodować bóle głowy, mocne nadwyrężenie i pieczenie skóry głowy, a także zbyt duże obciążenie cebulek włosa, co może prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Dodatkowo, spięte, ciężkie włosy mogą bardzo mocno obciążać odcinek szyjny kręgosłupa i powodować bóle szyi, karku i pleców. Jeśli zależy Ci na czasie, zapleć włosy w warkocz lub zbierz je w niski kucyk, a następnie upnij do góry dużą klamrą.   

Fryzura na wielkie wyjście   

Duże imprezy i przyjęcia, jak Sylwester, wesele czy jubileusz, wymagają nie tylko eleganckiego stroju, lecz także odpowiedniej fryzury. W przypadku długich włosów, najlepiej jest postawić na klasykę i prostotę. Wymyślne, ekstrawaganckie fryzury lepiej jest zostawić dla pań z krótkimi włosami, długie obronią się same. Fantastycznym upięciem możliwym tylko przy pewnej długości włosów jest tak zwana “korona” czyli warkocz pleciony dookoła głowy. Jest to piękna i bardzo efektowna fryzura, którą potrafi wykonać każdy dobry fryzjer Poznań.  

Rozpuszczone długie włosy również wyglądają fenomenalnie, dlatego dobrym pomysłem jest też pozostawienie fryzury bez upięcia i tylko wystylizowanie włosów prostownicą lub lokówką. Wtedy możesz mieć pewność, że fryzura się nie rozpadnie i nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla skóry głowy i kręgosłupa.   

Fryzura ślubna   

Każda panna młoda chce w dniu swojego ślubu wyglądać zjawiskowo. Fryzura jest bardzo ważnym elementem ślubnej stylizacji i wpływa na efekt końcowy looku panny młodej. Wiele typowych fryzur ślubnych to koki, wysokie kucyki lub upięcia typu updo. W przypadku długich włosów skończy się to najprawdopodobniej migreną jeszcze przed pierwszym tańcem. W tak ważnym dniu nie można rezygnować ze swojego komfortu, bo na swoim weselu musisz dobrze się bawić, a nie skupiać się na tym, jak wyglądasz. Upięcia half-updo i wszelkiego rodzaju plecionki to najlepsze wyjście dla długowłosej panny młodej. 

Fot.: Verne Ho/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*