Wręczono Złote Globy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

78. Gala nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej przyznało nagrody dla najlepszych filmów oraz produkcji telewizyjnych 2020 roku.

Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się brytyjski serial „The Crown”, który zgarnął aż cztery statuetki. Produkcja Netflixa została uznana za najlepszy serial roku. Reszta nagród trafiła do aktorów grających w serialu dramatycznym: Księżną Dianę (Emma Corin), Księcia Karola (Josh O’Connor) oraz Margaret Thatcher (Gillian Anderson).

Gala rozdania Złotych Globów odbyła się wirtualnie. W dwóch osobnych studiach W Nowym Jorku oraz Beverly Hills prowadzące Tina Fey i Amy Poehle łączyły się z nagrodzonymi gwiazdami znajdującymi się w swoich domach. Na widowni w studiach zasiadło jedynie kilku pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli oraz sprzedawców, których praca w czasie pandemii była wyjątkowo trudna.

Druga reżyserka w historii z nagrodą

Imponujące zwycięstwo udało się także zaliczyć Chloe Zhao, która otrzymała nagrodę za najlepszą reżyserię oraz najlepszy film dramatyczny 2020 roku. Film „Nomadland” opowiada o kobiecie, która decyduje się na opuszczenie domu i podróż po amerykańskim Zachodzie. W roli głównej wystąpiła laureatka Oscara Frances McDormand.

„Kolejny film o Boracie”

Dwie statuetki trafiły również do Sachy Barona Cohena, który wygrał w kategorii najlepszy film komedia lub musical oraz najlepszy aktor pierwszoplanowy w komedii lub musicalu. Nagrody zostały przyznane za druga część filmu o kazachstańskim bohaterze.

Fot. Christopher Polk/NBCUniversal/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*