Jakie imię wybrać dla psa?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórzy właściciele robią to przed pojawieniem się w domu szczeniaka, inni dopiero wtedy, gdy zwierzak przestąpi próg mieszkania. Jak i kiedy wybrać psu imię?

Być może całe życie marzyłeś o tym, by mieć psa o imieniu Lassy. Nie ważne, czy to mały szpic, czy ogromny owczarek. Można nazwać pieska zawczasu, jednak doświadczeni hodowcy psów radzą wybierać imię dla psa dopiero po nawiązaniu z nim znajomości. Dlaczego? Gdy zobaczysz na żywo swojego nowego przyjaciela, prawdopodobnie przyjdzie Ci do głowy najlepszy pomysł na imię. Poobserwuj psa, zobacz, czym się zewnętrznie wyróżnia, zwróć uwagę na charakter i zwyczaje.

Jak wybrać imię dla psa?

Kieruj się swoją intuicją. Gdy zastosujesz się do tych kilku zaleceń, bez problemu wybierzesz imię, które spodoba się i Tobie, i Twojemu czworonożnemu przyjacielowi.

1. Psy najlepiej reagują na proste i krótkie imiona, dlatego wystrzegaj się tych długich i zawiłych. Pies szybko przyzwyczai się do imienia. Nie mówiąc już o tym, że i Tobie będzie łatwiej wymawiać krótkie imię. A co, jeśli marzy Ci się nietypowe imię dla psa? Zbyt długie imiona nie będą dobrym pomysłem, więc lepiej zdecydować się na coś mniej oryginalnego i krótkiego.

2. Weź pod uwagę rasę, wielkość i ubarwienie psa, aby wybrane imię idealnie do niego pasowało.

3. Unikaj imion, które nosiły Twoje poprzednie zwierzaki. Przeszłość pozostaw za sobą. Przed Tobą nowy przyjaciel o niepowtarzalnym charakterze i wyjątkowych nawykach.

4. Raczej unikaj ludzkich imion. Nie będą odpowiednie dla psa.

Dlaczego w ogóle tak duże znaczenie ma to, jak nazwiemy psa? Imię determinuje charakter i osobowość zwierzęcia. Zwierzę może nie rozumieć znaczenia słów, ale imiona, w których obecne są litery „r” i „f” wypracowują w nim silny charakter, pewność siebie, a nawet samodzielność. A imiona z literami „l”, „m” i „n” rozwijają w zwierzęciu ustępliwość, przyjazne usposobienie i skłonność do pieszczot.

Fot. Pexels

Skąd czerpać pomysły?

Jeśli piesek dopiero co pojawił się w domu, masz jeszcze czas na zastanowienie i wybór właściwego imienia. Ale co, jeśli zwierzak mieszka u Ciebie już od kilku tygodni? Tak długo bez imienia pies nie może pozostawać. Skąd czerpać pomysł na imię? Zwierzętom często nadaje się imiona na cześć wysp, rzek, gór, miast, a nawet państw!

Zabawne imię dla psa można zapożyczyć od bohaterów filmowych: zarówno ludzi, jak i zwierząt. Chcesz nadać swojemu psu całkiem nietuzinkowe imię? Rozejrzyj się wokół siebie: być może zobaczysz jakiś przedmiot, którego nazwa nada się na imię dla Twojego psa. Jeśli mimo wszystko nie doznasz olśnienia, zawsze możesz wspomóc się gotową listą imion dla czworonożnych przyjaciół.

Jakie imię wybrać dla suczki?

Imiona dla suczek mają ładne i miłe brzmienie. Wybierając imię dla czworonogiej przyjaciółki, pamiętaj, że przyjdzie Ci je wypowiadać co najmniej 10 razy dziennie.

Polecamy Twojej uwadze oryginalne imiona dla suczek. Znajdziesz tu coś na każdą literę alfabetu: Abba, Alaska, Aura, Bajka, Beza, Busola, Carmen, Chikita, Cora, Dafne, Dioda, Doris, Egida, Elba, Evita, Gaja, Gerda, Greta, Haga, Hestia, Hoja, Ibiza, Ira, Iva, Jawa, Joga, Jura, Kara, Korso, Kultura, Lawa, Lora, Luna, Łajba, Łapa, Łatka, Magia, Melisa, Mona, Natka, Nora, Nuta, Oaza, Opera, Osaka, Padwa, Pokusa, Puma, Rada, Rosa, Rumba, Safona, Soja, Soraya, Uncja, Unita, Ustka, Walia, Wilga, Wołga, Zara, Zoja, Zwada.

Jakie imię wybrać dla samca?

Czym się kierować przy wyborze imienia dla ukochanego psa? Pamiętaj, że z uroczego szczeniaka wyrośnie przyszły obrońca, który powinien być posłuszny, odważny i odpowiedzialny. Dlatego imię dla psa należy wybierać z należytą dbałością. A jak nazwać szczeniaka, jeśli chcesz widzieć w nim głównie towarzysza, rozwinąć w nim przyjazne, beztroskie i wesołe usposobienie? Wtedy w ruch idą niebanalne imiona.

Gdy brakuje Ci pomysłów, zawsze możesz zaczerpnąć z gotowej listy. Znajdzie się tu coś zarówno dla nieustraszonego, karnego mastifa, jak i pociesznego maltańczyka: Aron, Amber, Amigo, Brutus, Bosman, Bingo, Cliford, Clovis, Ciapek, Dorian, Diesel, Dżokej, Einstein, Emo, Espresso, Feniks, Figiel, Figaro, Gordon, Gucci, Graham, Hero, Hasan, Humus, Irys, Imbir, Icek, Jordan, Jankes, Jaspis, Kamel, Kinder, Kenzo, Levis, Lobster, Lotus, Macho, Migdał, Misiek, Nico, Nero, Nikon, Oslo, Opium, Owen, Pirat, Pegaz, Pluto, Rufus, Ravel, Rubin, Strudel, Szatan, Szafran, Taco, Tytus, Uber, Uran, Uszatek, Winston, Wirek, Wariat, Zafir, Zielnik, Zuch.

Zdjęcie główne: Justin Aikin/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*